Most Denizcilik

Most Denizcilik, Türkiye’de petrol ve diğer zararlı madde döküntüsü konusunda planlama, eğitim, tatbikat ve operasyonel müdahalenin gerçekleştirilmesi amacı ile kurulmuştur.

icon_widget_image İDOSB – İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi Kazlıçeşme Cad. No: 6/1,1-1,2 Tuzla – İSTANBUL icon_widget_image +90 531 773 3733 +90 530 940 8787 icon_widget_image info@mostdenizcilik.com
a

Kıyı Tesisi Acil Müdahele Hizmeti

5312 sayılı “Deniz Çevresinin Petrol ve Diğer Zararlı Maddelerle Kirlenmesinde Acil Durumlarda Müdahale ve Zararların Tazmini Esaslarına Dair Kanun” çerçevesinde, Türkiye çapında 70 adet kıyı tesisine 7/24 acil müdahale hizmeti (standby service) vermekteyiz. Karada ve denizde oluşabilecek petrol ve diğer zararlı madde döküntülerine, tecrübeli personel ve doğru ekipmanlarımız ile hızlı ve yerinde müdahale gerçekleştirmekteyiz.

 

Karada oluşabilecek petrol veya kimyasal madde döküntülerine karşı özel olarak hazırlanan HAZMAT müdahale aracımız ve bir çok bölgede konuşlanmış ekipman ve personelimiz ile hızlı, etkili bir şekilde müdahale edebilmekteyiz.

 

Acil Müdahale Planlarının Hazırlanması

 

Risk değerlendirmesi ve acil müdahale planları petrol ve diğer zararlı madde döküntüsüne müdahale sürecinin temel parçalarından bir tanesidir.

 

Acil müdahale planı, petrol döküntüsü gerçekleştiğinde efektif bir müdahalenin yapılması için kuruluşların uygulaması gerekli operasyonel uygulamaları içeren dokümandır.

 

Most Denizcilik yalın ve açık bir dil ile detaylı, ulusal mevzuata uyumlu, müdahale odaklı, müşterinin taleplerine göre şekillendirilmiş planları hazırlayarak müşterilerini beklenmeyen durumlar karşısında bir adım öne geçirir. Firmamız bu kapsamda aşağıdaki hizmetleri vermektedir:

 

■  Kriz yönetim planlarının hazırlanması

■  Risk değerlendirmesi ve acil müdahale planlarının hazırlanması

■  Petrol döküntüsüne maruz kalmış canlıların kurtarılmasına ilişkin Müdahale planlarının hazırlanması.