Most Denizcilik

Most Denizcilik, Türkiye’de petrol ve diğer zararlı madde döküntüsü konusunda planlama, eğitim, tatbikat ve operasyonel müdahalenin gerçekleştirilmesi amacı ile kurulmuştur.

icon_widget_image İDOSB – İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi Kazlıçeşme Cad. No: 6/1,1-1,2 Tuzla – İSTANBUL icon_widget_image +90 531 773 3733 +90 530 940 8787 icon_widget_image info@mostdenizcilik.com
a

Eğitim ve Tatbikatlar

Petrol ve Diğer Zararlı Maddelerden Kaynaklanan Kirliliğe Hazırlıklı Olma ve Müdahale Eğitimleri

“PETROL VE DİĞER ZARARLI MADDELERDEN KAYNAKLANAN KİRLİLİĞE HAZIRLIKLI OLMA VE MÜDAHALE İLE İLGİLİ EĞİTİM SEMİNERLERİNİN VE TATBİKAT PROGRAMLARININ USUL VE ESASLARI GENELGE 2010/4” Kapsamında altı ayda bir gerçekleştirilen eğitimlerdir.

 

Genelge kapsamında Kıyı Tesislerinde görevli olan personelin alması zorunlu olan ve 5 yıl geçerliliği devam eden OPRC ve HNS eğtimleri Seviye 1 ve Seviye 2-3 olarak bir eğitim programı ile tesislere sunulur.

 

Masabaşı çalışmalarından, Uluslararası Hukuk boyutlarına, döküntünün toplanması, güvenli bir şekilde muhafazası ve bertarafına kadar olan sürecin tamamının anlatımı, teorik bilgileri ve Acil Müdahale esnasında kullanılan ekipmanlar bu eğitimler kapsamında gösterilmektedir.

Petrol ve Diğer Zararlı Maddelerden Kaynaklanan Kirliliğe Hazırlıklı Olma ve Müdahale Tatbikatları

“PETROL VE DİĞER ZARARLI MADDELERDEN KAYNAKLANAN KİRLİLİĞE HAZIRLIKLI OLMA VE MÜDAHALE İLE İLGİLİ EĞİTİM SEMİNERLERİNİN VE TATBİKAT PROGRAMLARININ USUL VE ESASLARI GENELGE 2010/4” Kapsamında altı ayda bir gerçekleştirilen tatbikatlardır.

 

Anlaşmalı olduğumuz tesisler ile ilkbahar ve sonbahar aylarında gerçekleştirmiş olduğumuz düzenli tatbikatlar esnasında MOST Denizcilik tüm unsurlarını genelge kapsamında uygulamaktadır.

 

Masabaşı çalışmalarından, Uluslararası Hukuk boyutlarına, döküntünün toplanması, güvenli bir şekilde muhafazası ve bertarafına kadar olan sürecin tamamının simülasyonu bu tatbikatlar içerisinde gerçekleştirilmektedir.